Łazienka 2034

KONCEPT ŁAZIENKA 2034

main

Grohe we współpracy z z Zukunftsinstitut von Matthias Horx mieszczącym się we Frankfurcie nad Menem oraz z Villeroy & Boch przeanalizowali pojęcie  Łazienki w 2034 .W połączeniu z wynikami ankiety online z 1075 osób w Niemczech eksperci utworzyli cztery wizje przyszłości dla łazienki.

 •  Łazienka Multi-ID
  Według badań  60% respondentów preferowała  spersonalizowaną łazienkę zaspokajającą  potrzeby wszystkich użytkowników. Do 2034  może to być rozwiązane przez  automatykę „inteligentnego domu”, gdzie łazienka będzie dostosowywać się do ulubionych ustawień użytkownika- temperatury, muzyki, oświetlenia. Prognozowane korzystne powierzchnie: drewno, kamień, płytki. Grohe Spa F-cyfrowy zapewnia już użytkownikom odpowiednią dostawę wody i temperatury.
 • Łazienka Healthness- zorientowana na zdrowie
  Prawie połowa respondentów chciałaby mieć łazienkę, który zawiera elementy zorientowane na zdrowie.Łazienka mogłaby zmierzyć funkcje organizmu i zebrać istotne szczegóły. W łazience Healthness, interaktywne aplikacje z awatara na ekranie może zachęcić użytkowników do spełnienia celów fitness. Technologie oparte na sieci Web może zapewnić czaty na żywo z lekarzami lub aptekami.
 •  Łazienka Zero Emissions
  Trzy czwarte respondentów uważa, zwraca uwagę na oszczędność energii i wydajność wody remontując łazienkę. Do 2034, eksperci sugerują, projektowanie łazienek jako przestrzeni samodzielnych, samowystarczalnych, które nie zależą od podłączenia do wody publicznej i energii.Łazienka będzie działać jako rekuperator ciepła, zakład uzdatniania wody i ścieków,z odzyskiem ciepła. Ścieki będą minimalizowane dzięki technologii próżniowej w toaletach. Wystrój będzie koncentrować się na trwałości, preferowane materiały : drewno i glina.
 •  Łazienka Selfness
  Ponad 70% respondentów preferuje w  łazience strefę relaksu . W 2024, łazienka stanie się SPA z wykorzystaniem sprzętu audio, nastrojowego oświetlenia, aromaterapii  i malowniczymi  obrazami programowanymi  na ścianie. Różnorodność programów cyfrowych umożliwi  przekształcenie  w studio jogi lub w salon SPA. Eksperci sugerują połączenie strefy SPA z sypialnią.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *